„Moja krew”
Igor w obliczu śmierci poszukuje sensu życia (fot. TVP)

Igor jest zawodowym bokserem świetnie rokującym na przyszłość. Poważny uraz, którego doznaje podczas kolejnej walki, przekreśla jego dalszą karierę. Co gorsza, okazuje się w trakcie badań, że mężczyzna jest nieuleczalnie chory. Rozpaczliwie próbuje nadać sens swojemu życiu, a jedynym sposobem wydaje mu się pozostawienie po sobie potomka. Debiutancki film Marcina Wrony w piątek, 30 września, godz. 23.55.

Igor (Eryk Lubos) właśnie stoczył swoją ostatnią walkę na ringu i dowiedział się, że niedługo umrze. Nie może się z tym pogodzić, nadal walczy o swoje miejsce w sporcie, choćby na hali treningowej. Walczy też o sens swojego życia. Jest prostym chłopakiem, który umie tylko używać pięści i niespecjalnie mu wychodzi inny sposób. Wsiada więc do swojego samochodu, rusza w miasto, do nocnych klubów z nagimi dziewczynami. Pije wódkę, toczy walki na pięści i sypia z przygodnymi kobietami.

Pewnego ranka, kiedy skacowany wraca z kolejnej imprezy, spotyka młodą Wietnamkę, dziewczynę subtelną i delikatną. Yen Ha ciężko pracuje w azjatyckim barze na Stadionie Dziesięciolecia i mieszka w betonowym molochu z tłumem swoich rodaków. Igor szybko proponuje jej układ: ona urodzi mu dziecko, a on zapewni jej polskie obywatelstwo i dostatnie warunki życia. Dziewczyna początkowo odmawia, boi się szalonego boksera. W końcu ulega. Wkrótce dowiadujemy się, że ma pewien ukryty motyw. W ten sposób układ, który miał być prosty i przejrzysty, w pewnym momencie mocno się komplikuje.

Igor nie umie w swoim życiu stosować innych praw niż prawa ringu. Jednak pod agresywnym językiem, gwałtownością i brutalnością kryje się wrażliwy i opiekuńczy chłopak. Planuje przyszłość Yen Ha i dziecka po swojej smierci, wprowadzając w życie zaskakujące rozwiązanie. Wydaje mu się, że to on rozdaje karty i o wszystkim decyduje, jednak sprawy wymykają się spod jego kontroli.

Film „Moja krew” otrzymał nagrodę za scenariusz i dźwięk oraz nagrodę dziennikarzy na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film” w 2009 roku, a odtwarzający główną rolę Eryk Lubos został otrzymał cenioną Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla młodego aktora.

Reżyseria: Marcin Wrona
Scenariusz: Marek Pruchniewski, Grażyna Trela, Marcin Wrona
Obsada: Eryk Lubos, Luu De Luy, Wojciech Zieliński, Marek Piotrowski , Krzysztof Kolberger

EMISJA W TVP HD: sobota, 14 stycznia, godz. 23:30