„Mała wielka miłość” – odc. 3.
(fot. mat. dystr.)

Bohaterowie serialu pochodzą z kompletnie różnych światów. Ian (Joshua Leonard) jest beztroskim, robiącym błyskotliwą karierę Amerykaninem, Asia (Agnieszka Grochowska) to Polka dorabiająca jako kelnerka w Los Angeles. Czteroodcinkowa telewizyjna wersja kinowego przeboju Łukasza Karwowskiego.

29 - letni Ian Everson jest wziętym prawnikiem, mieszka w Los Angeles w domu z wielkim tarasem i widokiem na ocean. Na podjeździe trzyma sportowy kabriolet najwyższej klasy. Ian wiedzie beztroski żywot uwodziciela, czerpie z życia garściami, unikając jak ognia problemów i obowiązków rodzinnych.

Asia ma 25 lat i jest studentką z Warszawy. Na wakacje przyjeżdża do Los Angeles, gdzie pracuje jako kelnerka. Tam poznaje Iana i spędza z nim noc. Po powrocie do Polski odkrywa, że jest z nim w ciąży. Postanawia zawiadomić chłopaka, z którym przeżyła przelotny romans.

Tego samego dnia Ian przedstawia swoim szefom błyskotliwy plan omijającego prawo kontraktu, na którym kancelaria może zarobić ogromne pieniądze. Wieczór spędza w klubie w towarzystwie świeżo poznanych dziewczyn i przyjaciela Steve'a. Wtedy odbiera telefon od Asi z Polski. Okazuje się, że uwiedziona przez Iana dziewczyna spodziewa się dziecka, a na dodatek, jak sama twierdzi, jest nieletnia. Wkrótce przyjedzie do Stanów, by rozmówić się z przyszłym ojcem.

Everson wpada w panikę, a Steve pogrąża go jeszcze bardziej, przypominając, że w Kalifornii za seksualne wykorzystanie nieletniej grozi surowa kara. Ian leci do Polski. Na lotnisku w Warszawie czeka na Joannę, która miała się z nim tam spotkać. W końcu bierze taksówkę, lecz nieuczciwy kierowca żąda za kurs do hotelu 70 dolarów. Amerykanin próbuje wezwać pomoc. Spłoszony kierowca ucieka z jego bagażem, płaszczem, dokumentami i portfelem. Ian trafia do pobliskiego komisariatu, lecz żaden z funkcjonariuszy nie potrafi się z nim porozumieć. Na szczęście, z pomocą przychodzi zatrzymana w komisariacie prostytutka z Rosji.

Serial obyczajowy, Polska 2008
Scenariusz i reżyseria: Łukasz Karwowski
Obsada: Joshua Leonard, Agnieszka Grochowska, Mikołaj Grabowski, Agnieszka Pilaszewska, Michael Dunn, Robert Forster, Liz Torres, Łukasz Simlat, Cathy Doe, Maciej Kowalewski, Agnieszka Wielgosz

EMISJA W TVP HD: Piątek, godz. 23:50