„Nierządnica”
"Nierządnica" - tylko w TVP HD!

„Nierządnica” to pierwsza z trzech części filmowej sagi z XV wieku, według bestsellerowej powieści Iny Lorentz. W średniowiecznej Konstancji, Maria, piękna córka bogatego kupca ma wyjść za mąż. Jednak jej narzeczony ma wobec niej zupełnie inne plany…

.

Początek XV wieku, Konstancja. Piękna córka bogatego kupca, Maria opływa w dostatki i ma przed sobą świetlaną przyszłość. Zakochuje się w przyjacielu z dzieciństwa, ubogim Michelu, lecz musi słuchać woli ojca i wyjść za mąż za prawnika Ruppertusa Splendidusa. Ani ona, ani ojciec nie znają podłego planu narzeczonego, któremu wcale nie zależy na dziewczynie, lecz na majątku jej ojca. 

W noc poprzedzającą ślub, Ruppertus doprowadza do wtrącenia Marii do więzienia – dziewczyna oskarżona jest o nierząd. W więzieniu zostaje brutalnie zgwałcona, skazana na publiczną chłostę, wreszcie wygnana z Konstancji. Skatowaną Marię znajduje grupa pięciu wędrownych prostytutek, a jedna z nich Hiltruda zabiera ją na swój wóz. Wkrótce przyucza Marię do „zawodu”. Dziewczyna przysięga zemstę na człowieku, który doprowadził ją do upadku. 

(DIE WANDERHURE) Niemcy, 2010 
Reżyseria: Hansjörg Thurn 
W obsadzie: Alexandra Neldel, Bert Tischendorf, Michael Brandner, Elena Uhlig, Götz Otto, Julian Weigend

EMISJA W TVP HD: Niedziela, 15 października, godz. 21:05
Dwie pozostałe części sagi „Zemsta nierządnicy” i „Testament nierządnicy” w kolejne niedziele, 22 i 29 października.