„Testament nierządnicy”
„Testament nierządnicy” - film tylko w TVP HD!

Maria po latach tułaczki wraca do domu i wraz z ukochanym mężem Michałem pędzi spokojne życie. Niestety, ich sielanka znów zostaje brutalnie przerwana. Trzecia część opowieści o burzliwych losach pięknej Marii według bestsellerowej powieści Iny Lorentz.

Michał zostaje przyjęty w szeregi tajemnego Zakonu Smoka, zaś Maria uzyskuje znakomitą pozycję na królewskim dworze. Na drodze ich szczęścia staje mściwa i pozbawiona skrupułów Hulda von Hettenheim, kochanka króla, która knuje przeciwko nim podłą intrygę. Zawiera pakt z jedyną siła, która wciąż stanowi zagrożenie dla królestwa Zygmunta, z Tatarami.

Hulda doprowadza do porwania ciężarnej Marii i wykrada jej nowonarodzonego syna, po to by przedstawić go królowi jako jego dziecko i prawowitego dziedzica. Hulda jako jego matka zamierza rządzić z pomocą księcia Tatarskiego, Andrzeja. To on uprowadził Marię i teraz trzyma ją w swoim haremie.

Michał z dwoma rycerzami Zakonu Smoka potajemnie uwalnia Marię, lecz ona nie chce odejść bez syna. Narażając się na ogromne niebezpieczeństwo, Maria i Michał postanawiają odzyskać dziecko…

Produkcja: Niemcy
Reżyseria: Thomas Nennstiel
Obsada: Alexandra Neldel, Bert Tischendorf, Götz Otto, Julie Engelbrecht

EMISJA W TVP HD: niedziela, 29 października, godz. 21:05