„Rocky III”
Sylvester Stallone - reżyser, autor scenariusza i odtwórca głównej roli (mat. dystr.)

Trzeci po obsypanych nagrodami i swego czasu bardzo kasowych przebojach kinowych z serii „Rocky”. Rocky Balboa, bokser z podrzędnego klubu i z nizin społecznych wspiął się na sam szczyt. Nie zamierza jednak spocząć na laurach i podejmuje kolejne wyzwanie.

Rocky Balboa jest szczęśliwy w małżeństwie. Razem z ukochaną Adrian (Talia Shire) i synkiem mieszka w komfortowym domu w rodzinnej Filadelfii. Resztę życia ma zamiar spędzić spokojnie, bez stresów, u boku rodziny. Otoczony luksusami nie musi martwić się o pieniądze, na zwycięskich walkach zbił fortunę. Jest szanowany i podziwiany, nie słabnie zainteresowanie mediów jego osobą.

Dziesięciokrotny obrońca tytułu mistrza wciąż jest łakomym kąskiem dla szukających sensacji fotoreporterów. Rodzinną sielankę Rocky'ego zakłóca łaknący zwycięstwa bezwzględny Clubber Lang (Mr. T), który wyzywa go do walki o tytuł mistrza. Chociaż trener Mickey (Burgess Meredith) uważa, że Balboa utracił dawną formę i powinien z godnością odejść na emeryturę, ten, ku ogromnej radości miłośników boksu, przyjmuje wyzwanie.

(ROCKY III) Film obyczajowy, 95 min, USA 1982
Scenariusz i reżyseria: Sylvester Stallone
Zdjęcia: Ronald Vidor
Muzyka: Bill Conti
Aktorzy: Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young, Carl Weathers, Burgess Meredith, Tony Burton, Mr. T, Hulk Hogan, Ian Fried i inni

EMISJA W TVP HD: piątek, 16 lutego, godz. 00:00