„Rocky IV”
Rocky Balboa (Sylvester Stallone) z ukochaną żoną Adrian (Talia Shire) -mat. dystr.

Kolejna część kasowego przeboju kinowego o perypetiach życiowych i dalszych losach mistrza świata wagi ciężkiej Rocky'ego Balboa. Tym razem w ringu staje były przeciwnik, a teraz przyjaciel Rocky’ego, Apollo Creed. Spotkanie z olbrzymim Rosjaninem kończy się dla niego tragicznie. Rocky decyduje się na rewanż.

Mistrz wagi ciężkiej Rocky Balboa osiągnął w życiu wszystko. Zdobył sławę, ogromny majątek, ma kochającą żonę i syna. Przyjacielem rodziny jest były rywal Rocky'ego, wielki pięściarz, mistrz świata Apollo Creed. To właśnie on po pięciu latach odejścia na zasłużony odpoczynek zamierza ponownie stanąć na deskach ringu. Wyzwanie rzuca mu dwumetrowy osiłek ze Związku Radzieckiego Iwan Drago, który przybył do Los Angeles. Walka kończy się zwycięstwem Rosjanina, który potężnym lewym sierpowym powala rywala na deski. W wyniku odniesionych obrażeń Apollo Creed umiera.

Po pogrzebie przyjaciela przygnębiony Rocky postanawia pomścić jego śmierć. Mimo sprzeciwu żony decyduje się na walkę z Drago w Moskwie. Zanim dojdzie do ostatecznego pojedynku Rocky trenuje w surowych warunkach gdzieś na głębokiej Syberii. Tymczasem Iwan przygotowuje się do walki w supernowoczesnym laboratorium wyposażonym w najlepszy sprzęt. Szczególne wrażenie na recenzentach zrobiły widowiskowe pojedynki w ringu, świetny montaż i pierwszorzędne zdjęcia. Sylvester Stallone po raz czwarty nakręcił film na ten sam temat i ponownie udało mu się wzbudzić zainteresowanie publiczności i krytyki.

Dramat, 88 min, USA 1985
Scenariusz i reżyseria: Sylvester Stallone
Aktorzy: Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young, Carl Weathers, Brigitte Nielsen, Tony Burton, Michael Pataki, Dolph Lundgren, R. J. Adams, Al Bandiero, Dominic Barto, Daniel Brown, Jack Carpenter i inni

EMISJA W TVP HD: Sobota, 14 stycznia, godz. 21:50