„Ki” – premiera
Roma Gąsiorowska jako Ki (mat. dystr.)

Dwudziestoparoletnia Ki (brawurowo zagrana przez Romę Gąsiorowską) jest samotną matką dwuletniego Piotrusia. Ki nie chce powielać stereotypu umęczonej samotnej kobiety z dzieckiem i próbuje znaleźć własną receptę na lepszą egzystencję. Debiutancki film Leszka Dawida.

Ki chce cieszyć się życiem i czerpać z niego pełnymi garściami to, co najlepsze, przynajmniej w jej mniemaniu. Bawi się, chodzi z koleżankami do klubów, podrzucając syna różnym znajomym. Jej partner Antoni w ogóle nie nadaje się do wspólnego życia, przede wszystkim nie ma stałej pracy i nie może zapewnić jej i synowi godnej przyszłości. Ki zarabia więc na utrzymanie, pozując nago studentom z akademii, ale to wciąż za mało. Szuka więc nowych sposobów na zarobek. W końcu porzuca Antoniego i przenosi się do przyjaciółki, która dzieli mieszkanie ze statecznym i zamkniętym w sobie Miko. On jest zupełnie inny niż mężczyźni, których Ki znała dotychczas. Odpowiedzialny i sumienny wybawia ją z wielu kłopotów, m.in. udając narzeczonego przed pracownicą ośrodka opieki społecznej.

Tymczasem wciąż piętrzą się trudności przed młodą matką. Ładna dziewczyna wpada w sidła podstępnego dyrektora ośrodka, który chce ją zmusić do uległości, szantażując możliwością ograniczenia praw rodzicielskich, a nawet przejęciem dziecka przez placówkę wychowawczą. Ki umie sobie poradzić w takich sytuacjach, nie da się zastraszyć, ani zniewolić. Przeżycia i zakręty życiowe zmieniają Ki, w końcu wydorośleje, dojrzeje do prawdziwej miłości, stanie się w pełni odpowiedzialna za siebie i swego syna.

Fantastyczna rola Romy Gąsiorowskiej, która za swoją kreację została uhonorowana na festiwalu w Gdyni, zdobyła także Złotą Kaczkę oraz nominację do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł.

Polska, 2011
Reżyseria: Leszek Dawid
Obsada: Roma Gąsiorowska, Adam Woronowicz, Krzysztof Globisz

EMISJA W TVP HD: Wtorek, 19 września, godz. 21:35

reklama
reklama