„07 zgłoś się” – podwójna dawka - premiera
"07 zgłoś się" - dwa odcinki co piątek w TVP HD

21-odcinkowy serial o najsłynniejszym milicjancie PRL-u powraca w nowej, zrekonstruowanej cyfrowo wersji. Porucznik Borewicz (w tej roli Bronisław Cieślak) stał się telewizyjną ikoną lat 70. i 80. Razem odkryjmy na nowo jego fenomen! (Odc. 3. i 4.)

Odc. 3. „Dziwny wypadek”

Porucznicy Borewicz i Zubek otrzymują zgłoszenie wypadku samochodowego, spowodowanego przez docenta Weredę. W wyniku kraksy zginęła młoda dziewczyna, Jolka Holsztyńska. W zeznaniach Weredy nic się nie zgadza. Idąc tropem Jolki, Borewicz odkrywa jej powiązania z gangiem złodziei samochodów. Okazuje się, że kryminalista Dudziak, posługujący się dowodem na nazwisko Wolniak, ma warsztat, w którym przerabia skradzione wozy. Współpracuje z dziadkiem Jolki. Dziewczyna została przez nich zamordowana, gdyż odkryła ten proceder. Jej zwłoki podrzucono na jezdnię, by upozorować wypadek. Wereda miał natomiast zupełnie inny powód, by plątać się w zeznaniach.

Odc. 4. „300 tysięcy w nowych banknotach”

Szantażysta żąda od reżysera Sucheckiego 300 tys. zł, grozi, że w przeciwnym wypadku ujawni kompromitujące go materiały. Zdesperowany Suchecki zgłasza się na milicję. Porucznik Borewicz typuje krąg podejrzanych: kochanka Sucheckiego, jego córka, syn, kasjerka PKO i jej chłopak oraz dawny narzeczony kochanki Sucheckiego. Niespodziewanie reżyser zostaje zamordowany. Milicja organizuje zasadzkę - pieniądze podejmuje jednak wyszkolony owczarek. Borewicz zaczyna więc szukać sprawcy wśród treserów psów.

Serial kryminalny, 49 min, Polska, 1976
Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Szmagier
Zdjęcia: Wiesław Rutowicz
Muzyka: Włodzimierz Korcz
Aktorzy: Bronisław Cieślak, Zdzisław Kozień, Piotr Fronczewski, Zdzisław Tobiasz, Laura Łącz, Tomasz Grochoczyński, Dorota Kamińska, Liliana Głąbczyńska, Andrzej Tomecki, Wojciech Machnicki, Grażyna Szapołowska

EMISJA W TVP HD: Piątek, 13 października, godz. 21:35