„Gwiazdy kina” – premiera
Kristen Stewart - bohaterka 4. odcinka serii "Gwiazdy kina" - tu z Robertem Pattisonem w filmie Saga "Zmierzch" Księżyc w nowiu (fot. TVP)

Dokumentalna dwunastoodcinkowa seria pokazująca przebieg kariery filmowej największych współczesnych gwiazd ekranu. Prześledzimy drogę na szczyt popularności oraz najważniejsze sceny z filmów takich gwiazd jak Robert Downey Jr., Keira Knightley, Leonardo DiCaprio, Tom Cruise, Angelina Jolie, Kristen Stewart, Brad Pitt czy Natalie Portman.

Każdy z odcinków poświęcony jest innemu aktorowi, śledzimy początki kariery, wzloty i upadki oraz sceny z najważniejszych produkcji, które stały się światowymi hitami. W programie również mniej znane filmy wielkich gwiazd. Będzie to okazja do powrotu do kultowych już scen z filmów „Titanic”, „Pretty Woman”, „Urodzony 4 lipca”, ale też do bardziej współczesnych obrazów jak „Zmierzch” i „Iron Man”, które również zdążyły przeniknąć do wyobraźni widzów. Każdy odcinek uzupełniony jest wypowiedziami profesjonalistów z branży, dziennikarzy i krytyków filmowych.

(MOVIE STARS) Wielka Brytania 2013

EMISJA W TVP HD: od 23 lutego, piątek o godz. 20:55