„Gwiazdy kina” – premiera
Matthew McConaughey w filmie "Uciekinier" (fot. TVP)

Gwiazdor znany z komedii romantycznych i filmów, w których chętnie pokazywał swoją muskularną klatkę piersiową („Sahara”, „Jak stracić chłopaka w 10 dni”, „Powiedz tak”, „Magic Mike”) nie waha się zmienić całkowicie repertuar i swój image. Rola w filmie „Witaj w klubie” przynosi mu zasłużonego Oscara. Bohaterem kolejnego odcinka „Gwiazd kina” jest Matthew McConaughey.

Dokumentalna dwunastoodcinkowa seria pokazująca przebieg kariery filmowej największych współczesnych gwiazd ekranu. Prześledzimy drogę na szczyt popularności oraz najważniejsze sceny z filmów takich gwiazd jak Robert Downey Jr., Keira Knightley, Leonardo DiCaprio, Tom Cruise, Angelina Jolie, Kristen Stewart, Brad Pitt czy Natalie Portman.

Każdy z odcinków poświęcony jest innemu aktorowi, śledzimy początki kariery, wzloty i upadki oraz sceny z najważniejszych produkcji, które stały się światowymi hitami. W programie również mniej znane filmy wielkich gwiazd. Będzie to okazja do powrotu do kultowych już scen z filmów „Titanic”, „Pretty Woman”, „Urodzony 4 lipca”, ale też do bardziej współczesnych obrazów jak „Zmierzch” i „Iron Man”, które również zdążyły przeniknąć do wyobraźni widzów. Każdy odcinek uzupełniony jest wypowiedziami profesjonalistów z branży, dziennikarzy i krytyków filmowych.

(MOVIE STARS) Wielka Brytania 2013

EMISJA W TVP HD: Piątek, godz. 20:55