„Ekstradycja” - premiera
"Ekstradycja" w reżyserii Wojciecha Wójcika powraca w najwyższej jakości obrazu i dźwięku

„Ekstradycja” to jeden z najważniejszych seriali sensacyjnych, które powstały w latach transformacji, świetnie ukazuje realia lat 90, pracę policjantów w nowej rzeczywistości, w której jak grzyby po deszczu pojawiają się handlarze narkotyków i zwalczające się nawzajem gangi. Głównym bohaterem jest komisarz Halski - gliniarz, który tropiąc bezprawie, naraża się wszystkim wokół.

Na własną rękę ściga gangsterów, mafię rosyjską, skorumpowanych urzędników i swoich kolegów po fachu, którzy szukając zemsty zagrażają jemu i jego najbliższym. Życie prywatne Halskiego nie jest usłane różami, jest po rozwodzie i chcąc zapomnieć o problemach osobistych często zagląda do kieliszka. Obok Marka Kondrata w serialu wystąpili Witold Dębicki jako przełożony i przyjaciel Halskiego, Krzysztof Kolberger w roli szefa UOP-u oraz Małgorzata Pieczyńska jako siostra komisarza. Warto odnotować kolejny, obok „Pułkownika Kwiatkowskiego”, miłosny duet Kondrat – Dancewicz.

„Ekstradycja” powstawała w latach 1995 – 1999 i składa się z trzech serii. W pierwszej kolejności widzowie TVP HD zobaczą pierwszą serię składającą się z sześciu odcinków. Obecnie trwa rekonstrukcja drugiego sezonu, który będzie gotowy jesienią br.

Odc. 1: Akcja serialu zaczyna się w chwili, gdy komisarz Halski z wydziału handlu narkotykami tropi gang handlarzy, którego szefem jest niejaki Sytniewski, pseudonim Syty, właściciel kantoru na warszawskiej Starówce. Heroinę dostarcza mu rosyjski łącznik, były pułkownik KGB Zajcew. Z Sytym i jego ludźmi rywalizuje Cyrk - boss konkurencyjnego gangu. Na stołecznym rynku handlu białym proszkiem nie ma jednak miejsca dla dwóch pośredników. Między ludźmi Sytego i Cyrka dochodzi do krwawej rozprawy

Emisja pierwszego sezonu „Ekstradycji” (6 odcinków) w TVP HD od 11 maja, w piątki o godz. 21:35.

Rekonstrukcję obrazu i dźwięku przeprowadził Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych (ODiZP) TVP. Telewizja Polska realizuje projekt w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014- 2020. Wkład Funduszy Europejskich to 59 891 045,40 zł, wartość całego projektu wynosi 80 780 000,00 zł.

Odcinki dostępne będą również na TVP VOD (vod.tvp.pl)

reklama
reklama