„Pokaż kotku, co masz w środku” – premiera
Krzysztof Stelmaszyk i Jacek Borusiński jako bracia Zientara (mat. dystr.)

Komedia pomyłek, w której wskutek zaskakującego splotu różnych wydarzeń, łączą się losy wszystkich bohaterów filmu. Na czoło całej galerii barwnych postaci wysuwają się dwaj bracia: Andrzej Zientara (Jacek Borusiński) i Zygmunt Zientara (Krzysztof Stelmaszyk), których życie wywraca się do góry nogami.

.

Ojciec Andrzeja i Zygmunta postanawia się ożenić z tajemniczą nieznajomą, lecz nagle giną wszystkie jego oszczędności. Andrzej, chcąc odzyskać stracone pieniądze, porywa podejrzaną o kradzież dziewczynę, lecz natychmiast się w niej zakochuje. Na brak silnych emocji nie może narzekać także Zygmunt, który potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku. Ponadto musi rozwiązać problem ciężarnej córki, której ojcem jest leżący właśnie w śpiączce rowerzysta. Wszystkie grzechy i grzeszki bohaterów trafiają podczas spowiedzi do miejscowego księdza, coraz bardziej zadziwionego, zdumionego i w końcu zirytowanego strasznymi wyznaniami swoich wiernych przed konfesjonałem.

Film komediowy, 91 min, Polska 2011
Scenariusz i reżyseria: Sławomir Kryński
Zdjęcia: Waldemar Szmidt
Muzyka: Krzesimir Dębski
Aktorzy: Krzysztof Stelmaszyk, Jacek Borusiński, Marian Dzięgiel, Delfina Wilkońska, Małgorzata Buczkowska, Jan Frycz, Grażyna Szapołowska, Jacek Braciak, Katarzyna Cynke, Iwona Wszołkówna, Filip Pławiak

Emisja w TVP HD: Sobota, 10 listopada, godz. 22:10