„Rocky V”
Sylvester Stallone ze swoim synem tworzą również w filmie parę ojciec - syn (mat. dystr.)

Rocky Balboa wraca ze Związku Radzieckiego, gdzie w brutalnym pojedynku pokonał swego potężnego przeciwnika, Rosjanina Iwana Drago. Mordercza walka pozostawiła ślady, jego dalsza kariera zostaje przekreślona.

Z powodu wielu kontuzji i urazu głowy, Rocky musi wycofać się z ringu. Bardzo źle wyglądają również jego sprawy finansowe, które niefortunnie powierzył swemu szwagrowi Paulie. Aby pokryć długi, sprzedaje cały swój majątek. Udaje mu się ocalić jedynie klub. Wraz z żoną Adrian i synem (tę rolę gra Sage, prawdziwy syn Sylvestra Stallone) przenoszą się do najuboższej dzielnicy Filadelfii. Boleśnie odczuwa zmianę miejsca zamieszkania Rocky junior, który już pierwszego dnia w nowej szkole zostaje pobity i okradziony z kurtki.

Adrian podejmuje pracę na pół etatu w sklepie zoologicznym, gdzie pracowała jeszcze przed ślubem, i gdzie poznała swego przyszłego męża. Rocky przygarnia pod swój dach Tommy'ego Gunna, młodego, utalentowanego boksera i zostaje jego trenerem. To właśnie z powodu Tommy'ego dochodzi do nieporozumień między ojcem a synem, który czuje się zaniedbywany. Chłopak popada w złe towarzystwo.

Tymczasem młody bokser Tommy Gunn, chce stanąć do walki o mistrzostwo świata. Rocky się nie zgadza, ale pazerny manager Duke widzi w chłopaku możliwość szybkiego wzbogacenia się.

(ROCKY V)Film obyczajowy, 100 min, USA 1990
Reżyseria: John G. Avildsen
Scenariusz: Silvester Stallone
Obsada: Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young, Sage Stallone, Burgess Meredith, Tommy Morrison, Richard Gant, Tony Burton, James Gambina, Delia Sheppard, Michael Sheehan, Michael Williams i inni

EMISJA W TVP HD: Czwartek, 16 sierpnia, godz. 22:40