PREMIERA! Panna Marple
Panna Marple

Serial kryminalny uznawany za klasykę gatunku opowiada historię niezwykle błyskotliwej starszej pani Jane Marple, której zamiłowaniem jest ogrodnictwo. W rzeczywistości pod jej niepozorną powierzchownością skrywa się nieustraszona oraz wyjątkowo dociekliwa detektyw, która jest w stanie wyjaśnić nawet najtrudniejsze kryminalne zagadki. Seria powstała na podstawie słynnych powieści Agathy Christie, a w rolę głównej bohaterki brawurowo wcieliła się Geraldine McEwan.

Geraldine McEwan znana jest z wielu światowych superprodukcji takich jak: „Robin Hood: Książę Złodziei”, „Vanity Fair: Targowisko Próżności” oraz „Henryk V” w reżyserii Kennetha Branagha. W serialu „Panna Marple” gra rolę niepozornej, ale bystrej staruszki, która jest w stanie rozwiązać nawet najtrudniejsze kryminalne zagadki. Stosuje dedukcję, ma wyobraźnię i praktyczną znajomość psychologii. Dzięki temu umiejętnie łączy wydarzenia z podejrzanymi, wprawiając przy tym w zakłopotanie stróżów porządku. Jej motto brzmi: „Młodzi myślą, że starsi są głupi, ale starzy wiedzą, że to młodzi są głupi”.

W pierwszym odcinku pt. „Noc w bibliotece” Panna Marple rusza z pomocą swojej przyjaciółce Dolly Bantry (Joanna Lumley), która znajduje zwłoki młodej kobiety. Podejrzanym o morderstwo i zdradę żony zostaje pan domu, pułkownik Bantry (James Fox). Panna Marple udaje się w podróż, która ma oczyścić dobre imię męża jej przyjaciółki. Wkrótce zostaje odkryta tożsamość ofiary, a śledztwo nabiera tempa, kiedy okazuje się, że morderstwo jest powiązane z wielką fortuną.

Premierowe odcinki w każdą sobotę o 21:50

reklama
reklama