Kultowa „Ekstradycja” po rekonstrukcji - odc. 6. - premiera
Marek Kondrat jako komisarz Olgierd Halski (fot. TVP)

Ostatni odcinek pierwszej serii „Ekstradycji” w reżyserii Wojciecha Wójcika. Szawłowski - wysoko postawiony urzędnik UOP przekazuje informacje mafii. Zostaje zdemaskowany i zmuszony do przekazywania fałszywych informacji gangsterom.

Halski dopada Kulasa i zmusza go do narysowania planu magazynów. W jego przebraniu, utykając, dostaje się do środka. Uprowadza Novotnego i zawiadamia o wszystkim Szawłowskiego. Brygada antyterrorystów dokonuje inwazji na posiadłość Novotnego. Aresztują obecnych, rekwirują narkotyki. Szawłowski nagrywa wiadomość na automatycznej sekretarce w mieszkaniu Zajcewa. Po jej odsłuchaniu Zajcew chce uciekać, ale likwiduje go boss Iwanow.

Później Iwanow przedstawia Szawłowskiemu następną osobę, z którą ma współpracować - Nadieżdę Tumską (Maria Pakulnis). Ale Szawłowskiego zmusza też do współpracy przeciw mafii Jerzy, szef UOP - u. Halski przywozi Novotnego do Pałacu Mostowskich. Po powrocie do domu cudem unika śmierci, gdy otwarcie drzwi powoduje eksplozję. Olgierd Halski wyznaje córeczce, że jest jej ojcem.

Serial sensacyjny, 53 min, Polska 1995
Reżyseria: Wojciech Wójcik
Zdjęcia: Piotr Wójtowicz
Muzyka: Jerzy Satanowski
Występują: Marek Kondrat, Renata Dancewicz, Ola Rosińska, Maria Pakulnis, Lew Rywin, Witold Dębicki, Alosza Awdiejew, January Brunov, Lew Rywin, Wojciech Wysocki, Bogusław Sobczuk, Krzysztof Kolberger, Arkadiusz Bazak, Lech Łotocki, Jerzy Kamas i inni

Emisja w TVP HD: Piątek, 15 czerwca, godz. 21:35