„Zemsta nierządnicy”
"Zemsta nierządnicy" (mat. dystrybutora)

Druga część filmowej sagi według bestsellerowej powieści Iny Lorentz. Maria wiedzie spokojne życie u boku ukochanego męża, kasztelana Michała. Wreszcie spodziewa się długo oczekiwanego dziecka. Lecz szczęście nie trwa długo…

.

XV wiek, Konstancja. Maria, piękna dziewczyna, zostaje pozbawiona majątku i czci przez podłego narzeczonego Ruppertusa Splendidusa. Zmuszona do nierządu, po latach tułaczki zakłada rodzinę z mężczyzną, który zawsze był miłością jej życia.

Dawny prześladowca Marii, Rupertus, jest teraz Wielkim Inkwizytorem papieskim i nosi nowe imię Janus Suppertur. Obsesja na punkcie Marii nie opuszcza go. Kiedy wybucha powstanie Husytów, mąż Marii, Michał wyrusza na wojnę. Wojska królewskie prowadzone są przez rycerza Falco von Hettenheim, przekupionego przez Rupertusa.

Falco przynosi wkrótce Marii wiadomość o śmierci Michała i jednocześnie przekazuje jej propozycję małżeństwa od nieznanego jej Janusa Suppertura. Ma on zaopiekować się Marią i jej maleńką córeczką Trudi.

Maria nie wierzy w śmierć Michała i nie zgadza się na małżeństwo z Supperturem. Narażając siebie i córkę na ogromne niebezpieczeństwo, wyrusza na poszukiwanie męża. Nieoczekiwanie zdobywa potężnego zwolennika w osobie pięknej i tajemniczej kochanki króla, Isabeli de Melancourt.

Produkcja: Niemcy
Reżyseria: Hansjörg Thurn
Obsada: Alexandra Neldel, Bert Tischendorf, Nadja Becker, Julian Weigend, Götz Otto

EMISJA W TVP HD: Niedziela, 22 października, godz. 21:05
Trzecia części sagi - „Testament nierządnicy” w niedzielę 29 października