„Nie do przebaczenia”
W rolach głównych zdobywcy Oscara: Audrey Hepburn („Rzymskie wakacje”) i Burt Lancaster („Elmer Gantry”) Mat. dystr.

Lata 80. XIX w. Dziki Zachód. Weteran wojny secesyjnej, Kelsey, ujawnia indiańskie pochodzenie Rachel. Jej przybrani bracia, Ben i Cash, chcą go zabić. Tymczasem w miasteczku zjawia się trzech Indian z plemienia Kiowa z prawdziwym bratem Rachel na czele.

W niewielkim miasteczku na Dzikim Zachodzie pojawia się pijaczyna i włóczęga, Abe Kelsey, rozpowszechniający plotkę o indiańskim pochodzeniu pięknej Rachel Zachary (Audrey Hepburn). Rachel jako dziecko została uratowana podczas masakry znienawidzonego plemienia Kiowa, lecz fakt ten był utrzymywany w tajemnicy. Kiedy poganiacz bydła Ben Zachary (Burt Lancaster) wraca do domu, nie dowierza plotkom, ale wypytywana o prawdę matka niczemu nie zaprzecza. 

Opętany żądzą zemsty Ben wraz ze swym młodszym bratem Cashem próbuje zabić przynoszącego złe wieści Kelseya, jednak ten się wymyka. Nienawidzący czerwonoskórych Ben od dawna podkochuje się w swej przyrodniej siostrze, która ma także innych adoratorów - Casha i mieszkającego w pobliżu nieśmiałego Charliego Rawlinsa. Napiętą sytuację pogarsza pojawienie się trzech Indian z plemienia Kiowa na czele z prawdziwym bratem Racheli, którzy chcą odebrać dziewczynę. 

(THE UNFORGIVEN) Western, 116 min, USA 1960 
Reżyseria: John Huston 
W obsadzie: Audrey Hepburn, Burt Lancaster, Audie Murphy, Lilian Gish, Doug McClure

EMISJA W TVP HD: Sobota, 7 października, godz. 20:10