„Ojciec Brown”
Ojciec Brown (Mark Williams) w towarzystwie PaniMcCarthy(Sorcha Cusack) i Susie Jasinski (Katarzyna Kołeczek) foto BBC

Ojciec Brown to prawdziwy detektyw w sutannie, który poza sprawowaniem posługi kapłana zajmuje się rozwiązywaniem najbardziej skomplikowanych zagadek kryminalnych.

.

W każdym odcinku dochodzi do zagadkowej zbrodni lub zuchwałej kradzieży. Równolegle do policyjnego śledztwa, tytułowy bohater, katolicki ksiądz Brown przeprowadza własne, wykorzystując do tego nietypowe metody, dostępne tylko dla niego jako spowiednika. Jego znajomość ludzkiej natury, namiętności, żądz i lęków wyniesiona z konfesjonału pozwala mu na dotarcie do winnego. I jest zawsze o krok przed oficjalnym policyjnym śledztwem! Ojciec Brown do końca pozostaje pełnym empatii duszpasterzem, któremu bardziej niż na ukaraniu złoczyńcy i doprowadzeniu go przed sąd, zależy na nawróceniu go na dobrą drogę.

Razem z przemierzającym na rowerze wiejskie drogi księdzem przenosimy się na angielską prowincję lat pięćdziesiątych XX wieku, do uroczych posiadłości, salonów i ogrodów. W serialu postaci księdza towarzyszą wytworna Lady Felicia, sekretarz parafii wścibska pani McCarthy oraz gospodyni księdza Susie Jasinski, w którą wcieliła się polska aktorka Katarzyna Kołeczek.

Produkcja: Wielka Brytania, 2013
W obsadzie: Mark Williams, Sorcha Cusack, Nancy Carroll, Katarzyna Kołeczek, Alex Price

EMISJA W TVP HD: niedziela, godz. 13:55, od 16 grudnia