NOWOŚĆ! Line of Duty - Wydział wewnętrzny
"Line of Duty - Wydział zewnętrzny"

W sobotę, 1 kwietnia o godz. 22:00 na antenie TVP HD zadebiutuje nowy serial „Line of Duty – Wydział wewnętrzny”, absolutny numer jeden wśród seriali kryminalnych Wielkiej Brytanii. Pokazuje losy sierżanta Steve’a Arnotta, który zostaje karnie przeniesiony do Jednostki Antykorupcyjnej 12 (AC-12) po nieudanej akcji, w której ginie niewinny człowiek. W rolach głównych: Martin Compston, Vicky McClure, Adrian Dunbar.

Serial „Line of Duty – Wydział wewnętrzny” był dziewięciokrotnie nominowany do Nagród Telewizyjnych Akademii Brytyjskiej (BAFTA TV). W 2014 znalazł się wśród laureatów plebiscytu na 50 najlepszych seriali i programów wyprodukowanych dla BBC Two w całej historii tego kanału. Rok później otrzymał nagrodę Królewskiego Towarzystwa Telewizyjnego dla najlepszego brytyjskiego serialu dramatycznego. W 2016 roku został uwzględniony na liście 100 najwybitniejszych seriali i programów w historii brytyjskiej telewizji wg recenzentów dziennika The Daily Telegraph oraz zajął ósme miejsce w rankingu najlepszych brytyjskich seriali policyjnych wszech czasów dziennika The Independent. Z kolei w 2021 roku otrzymał National Television Award, jedną z najbardziej prestiżowych nagród telewizyjnych Wielkiej Brytanii, w kategorii Special Recognition.

Na tak wiele wyróżnień i nagród serial zapracował mistrzowsko budowanym napięciem i klimatem, świetnie wykreowanymi i zagranymi postaciami oraz nieprzewidywalnym rozwojem akcji. Główny bohater, Steve Arnott w szeregach Jednostki Antykorupcyjnej AC-12 współpracuje z sierżant Kate Fleming, cenioną, tajną funkcjonariuszką z doskonałym instynktem śledczym. Oboje, pod nadzorem nadinspektora Teda Hastingsa, dążą do zdemaskowania korupcji w szeregach policji centralnej.

To doskonała propozycja dla pasjonatów dobrego serialu kryminalnego.

Nowość „Line of Duty – Wydział wewnętrzny” sezon 1 już od 1 kwietnia, premierowo w każdą sobotę o godz. 22:00, a powtórki we wtorki o 21:25 w TVP HD.

reklama
reklama