NOWOŚĆ! Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem-Bułecką
"Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem-Bułecką"

W każdą niedzielę, od 5 marca, o godz. 11:50 Sebastian Karpiel-Bułecka z góralskim temperamentem pokaże widzom swoje ukochane Podhale, przy okazji zdradzając wiele ciekawostek ze świata architektury.

Sebastian Karpiel-Bułecka od lat obecny w show-biznesie, z wykształcenia jest architektem, a z serca prawdziwym miłośnikiem Podhala. Lider formacji Zakopower pochodzi ze znanej górskiej miejscowości Kościelisko, gdzie kultura i architektura są nierozerwalnie związane z tradycją ludową, a za klasykę stylu uchodzą przede wszystkim projekty Stanisława Witkiewicza i jego naśladowców. I właśnie z góralskim temperamentem gospodarz programu odsłoni tajniki unikalnej architektury Podhala. Oprowadzając widzów po swoich rodzinnych stronach, opowie o zwyczajach związanych z charakterystycznym, pełnym uroku i symboli budownictwem, odwiedzi też wyjątkowych rzemieślników i twórców ludowych – prawdziwych ludzi gór. W programie „Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką” zobaczymy zarówno klasyczne obiekty, jak i te najbardziej spektakularne — domy sławnych poetów, aktorek, pisarzy czy bohemy artystycznego świata. Barwne i fascynujące historie wpisane będą w kontekst historyczno-architektoniczny. A sam Sebastian Karpiel-Bułecka nie zwalnia tempa — już niebawem ruszają zdjęcia do II sezonu programu!

"Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem-Bułecką" – emisja premierowych odcinków w każdą niedzielę, od 5 marca o godz. 11:50 w TVP HD.

reklama
reklama